zagęszczanie włosów

Jak pielęgnować różnego rodzaju włosy?

Bardzo często podziwiamy gwiazdy z pierwszych stron gazet za ich nienaganny wygląd i olśniewającą prezencję. Szczególnie w przypadku kobiet główną rolę odgrywają zdrowe, pięknie ułożone pasma, które stanowią ramę naszej twarzy. Przerzedzone włosy nawet w towarzystwie ekskluzywnych ubrań i starannego makijażu wyglądają po prostu źle. Co zrobić, aby zawsze wyglądały idealnie?

Wystarczy, że poznasz zasady pielęgnacji twojego typu kosmyków, a wtedy z pewnością oczarujesz wszystkich swoim wyglądem. Zacznij od określenia problemu. Jeśli kłopotów przysparzają ci przetłuszczające się włosy, wybierz linię produktów dostosowanych do usuwania nadmiernej ilości łoju ze skóry. Pamiętaj jednak, że takie szampony działają na nią dość agresywnie, dlatego 2 razy w tygodniu wybierz właśnie taki produkt, a w pozostałe dni używaj delikatnego środka myjącego na bazie ziół lub dla niemowląt.

Unikaj suszenia pasm ciepłym powietrzem, gdyż niepotrzebnie pobudzisz mieszki do wydzielania nadmiernej ilości sebum. Znacznie lepiej sprawdzi się zimny powiew powietrza, ale staraj się, aby mimo wszystko, jeśli oczywiście istnieje taka możliwość, wysychały samodzielnie. Natomiast jeżeli masz typowo suche kosmyki, korzystaj z kosmetyków silnie nawilżających, które w swoim składzie mają olejki oraz masło shea. Dodatkowym problemem tego rodzaju pasemek jest też ich grubość. Bywają one bardzo często cienkie, przez co są bardzo oklapnięte i nie wyglądają zbyt dobrze.

Dobrym sposobem na zagęszczanie włosów jest wtedy delikatny masaż skóry głowy wykonywany podczas usuwania zanieczyszczeń z ich powierzchni. Używaj w tym celu wyłącznie opuszków palców, aby nie poranić skalpu. Taka stymulacja cebulek pobudzi mikrokrążenie, co zaowocuje wzrostem nowych włosów tzw. baby hair. Dla takich kosmyków wprost stworzone jest olejowanie. W zależności od potrzeb wybierz olej kokosowy, macadamia, czy jojoba do odżywienia swojej czupryny. W przypadku włosów normalnych musimy dbać, o to, aby ten stan się nie zmienił. Możesz myć je śmiało co 2-3 dni kosmetykami z pantenolem i gliceryną. Niech będą to raczej produkty o lekkiej konsystencji, które nie obciążą struktury włosa.

Jeszcze kilka słów o odżywkach. Dobrze, aby zawierały olej macadamia, masło shea, witaminy A i E, białka oraz proteiny. Osoby borykające się z tłustymi pasmami nakładają je mniej więcej do połowy ich długości, z kolei w przypadku suchych możemy nałożyć na całą głowę. Warto wiedzieć, że źle dobrana pielęgnacja może przerzedzić włosy, zatem stosuj się do powyższych wskazówek.

Jeśli jednak dotknął cię ten problem, możesz sięgnąć po specjalistyczny preparat wykorzystujący mikrowłókna keratyny dla pokrycia miejsc z ubytkami. Dr Hair posiada w swoim asortymencie posypkę pozwalającą na zagęszczanie włosów, którą dobiera się do koloru pasm. Jest całkowicie dyskretna, maskowanie jest niewidoczne, więc bez obaw, że ktoś cokolwiek zauważy. Teraz, kiedy wiesz, jak pielęgnować kosmyki, nigdy więcej ich kondycja nie popsuje twojego perfekcyjnego wyglądu.

Pamiętaj, że wypadanie włosów to dolegliwość, z którą można walczyć. Konsekwencja i szerokie działanie to klucz do zdrowych i pięknych włosów. Pielęgnuj swoje włosy!

Related Articles

0 Comment

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *