rzadkie włosy

Rzadkie włosy – problem w młodym wieku

O ile u osób starszych przerzedzone włosy nikogo nie dziwią i raczej jesteśmy skłonni przejść nad tym do porządku dziennego, to u osób młodych łysienie stanowi poważną wadę estetyczną, którą ludzie mierzący się z nią starają się pokonać na różne sposoby. Większość jest zresztą nieskuteczna z prostego powodu: nie można rozwiązać problemu, nie znając jego przyczyny.

Dlaczego fryzura przerzedza się u młodych?

Najczęściej przyczyną przerzedzenia włosów w młodym wielu są niekorzystne zmiany hormonalne. Nie muszą być one duże i często nie powodują żadnych innych efektów, ale rzadkie włosy to też kłopot: u niektórych osób powodują obniżenie samooceny, spadek pewności siebie i bezsilną złość na fizjologię. Najczęściej, podejmując odpowiednią terapię, można całkowicie przywrócić równowagę hormonalną, ale nie zawsze się to udaje, a poza tym jest to posunięcie dość ryzykowne: rzadkie włosy są wprawdzie problemem, ale wielu lekarzy jest zdania, że jest to mniejsze zło niż potencjalne efekty uboczne terapii hormonalnej.

Drugim powodem łysienia u młodych osób jest nieprawidłowa dieta. Wbrew pozorom włosy nie są mało wymagające: ich budowa wymaga zużycia sporej ilości energii, białek i dość specyficznych witamin, które cały ten proces kontrolują. Jest więc w sumie kilkanaście potencjalnych zagrożeń związanych tylko z dietą, które mogą powodować wypadanie włosów. Nie wolno też zapominać o stresie i niewłaściwej pielęgnacji, które też wpływają na to, że rzadkie włosy są problemem już prawie 20% populacji przed trzydziestką.

Dowiedz się jak pielęgnować różnego rodzaju włosy. Pielęgnacja włosów ma ogromny wpływ na kondycję skóry głowy i włosy, które mają duży wpływ na samopoczucie i pewność siebie.

Related Articles

0 Comment

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *