Sposób na rzadkie włosy

Wypadanie włosów jest normalnym zjawiskiem związanym z ich żywotnością. Często jednak problem staje się poważny, gdy utrata ta staje się masowa i doprowadza do znacznego przerzedzenia włosów. Przyczyną może być niewłaściwa dieta i niedobory w organizmie witamin i mikroelementów, a także stany chorobowe, np. zaburzenia hormonalne, układu odpornościowego. Rzadkie włosy mogą być również związane z ich charakterystyczną strukturą – mogą być z natury cienkie i niezbyt gęste.

Bardzo ważne jest wdrożenie odpowiedniej terapii, eliminującej bezpośrednie spowodowanie utraty dużej ilości włosów. Powinna to być zbilansowana dieta wzbogacona o suplementy oraz w przypadku chorób – właściwe leczenie. Bez względu na przyczynę rzadkich lub przerzedzonych włosów nie należy zapomnieć o ich odpowiedniej pielęgnacji. Ważne jest, aby używane kosmetyki były dobrze dobrane – szampon i odżywka powinny być dedykowane dla konkretnego typu, dzięki czemu będą one wzmocnione i chronione. Dobrze jest uzupełnić codzienną pielęgnację o wcierki, maski i ampułki, a podczas ich aplikacji o masaż skóry głowy, który poprawi jej ukrwienie, zwiększy działanie preparatów i odżywienie włosów. Wszystkie metody stanowią rewelacyjny sposób na rzadkie włosy i znacząco poprawiają ich kondycję, jednak na efekty działania trzeba czekać kilka lub kilkanaście miesięcy.

Na szczęście z pomocą przychodzą doraźne rozwiązania, np. preparat Dr Hair, który po rozprowadzeniu na włosy przez posypanie lub rozpylenie, dają wrażenie ich maksymalnego zagęszczenia. Tego typu kosmetyki zawierają w swoim składzie nanowłókna zbudowane z keratyny, które wczepiają się bardzo mocno we włosy dodając im objętości. Jest to świetne rozwiązanie do stosowania na co dzień, ponieważ ze względu na naturalną budowę nanowłókien, nie obciąża i nie niszczy włosów oraz pozwala poprawić fryzurę i stan włosów zanim efekty leczenia będą satysfakcjonujące. Doraźnie, aby osiągnąć efekt gęstych włosów, może pomóc również właściwe upięcie i utrwalenie fryzury lakierem.

Related Articles

0 Comment