wypadanie włosów

Wypadanie włosów – natura jest za słaba na cywilizację

Wypadanie włosów, nie licząc pewnych zaburzeń chorobowych, ma swoje przyczyny w szeroko rozumianym stylu życia: zła dieta, fatalny stosunek do aktywności fizycznej, nieprawidłowa pielęgnacja skóry głowy czy wystawianie jej na działanie szkodliwych czynników fizycznych i chemicznych – to zbiera, niemal dosłownie, żniwo. Remedium na wypadanie włosów miałyby być według niektórych środki naturalne. A jak to wygląda w praktyce?

Natura jest za słaba

To, jak zagęścić włosy, zależy od przyczyny ich przerzedzania. Tutaj, owszem, preparaty naturalne mogą pomóc w zwalczeniu na przykład nadmiernego rozwoju grzybów będących przyczyną łupieżu i łysienia, ale tylko i wyłącznie pomóc, a nie stanowią w żadnym razie samodzielnego środka leczniczego. Dlaczego? Dlatego, że są zwyczajnie za słabe – stężenie substancji aktywnych jest za małe, więc na wypadanie włosów nie pomaga. Dotyczy to zresztą nie tylko tanich kosmetyków, ale także marek z wyższej półki. Na większość przyczyn wypadania włosów potrzeba po prostu zupełnie innej metody.

Nieustająca presja

Samo to, że w kosmetykach substancji pielęgnujących jest niewiele, nie byłoby może dużym problemem, gdyby nie fakt, że cały czas działają na włosy czynniki niszczące. Jak zagęścić włosy, skoro środek kosmetyczny jest dość słaby, za to dieta cały czas jest nieodpowiednia, włosy narażone są na kontakt z silnymi detergentami, a później suszone powietrzem o wysokiej temperaturze? To jest zadanie niewykonalne – żeby usunąć trwale problem wypadania włosów, trzeba działać u podstaw, ale to zajmuje zwykle bardzo dużo czasu, ponieważ najczęściej oznacza konieczność uporania się z chorobą skóry lub niedoborami pokarmowymi.

Schorzenia dermatologiczne są natomiast znane z tego, że nawet najlepsze leki działają na nie dość powoli – czasem kilkanaście miesięcy. Praca nad dietą bywa jeszcze trudniejsza, dlatego w tym czasie warto stosować środki takie, jak nanowłókna z drhair.pl. Dlaczego? Ponieważ działają błyskawicznie i maskują przerzedzone włosy, dodając im realnej objętości, a nie – jak w przypadku szamponów „regenerujących” – po prostu oklejając włosy silikonem.

Na cywilizacyjną przyczynę – cywilizacyjne rozwiązanie

Wspomniane włókienka są kolejną już generacją produktów służących do natychmiastowego zagęszczania włosów, które ma powstrzymać nadmierne wypadanie włosów. Te są nieco cieńsze, ale przede wszystkim mają wyjątkową budowę, która gwarantuje gromadzenie bardzo dużego ładunku elektrostatycznego zwiększając siłę przylegania włókienek do naturalnych włosów oraz potęgując efekt zwiększenia objętości. To rozwiązanie znacznie lepsze niż próby wyleczenia zaawansowanego łysienia delikatnymi środkami naturalnymi.

Related Articles

0 Comment

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *