Zagęszczacz do włosów

Wypadanie włosów to problem, który może mieć mniej lub bardziej poważne przyczyny. Czasami wystarczy zmienić dietę i dostarczyć do organizmu witaminy i minerały niezbędne do wzmocnienia włosów lub zwolnić tempo życia i zregenerować się. Niejednokrotnie jednak, nadmierne wypadanie włosów ma podłoże w zaburzeniach hormonalnych – np. w okresie poporodowym lub w chorobach tarczycy, immunologicznych – w chorobach autoagresywnych czy wskutek uwarunkowań genetycznych – np. łysienie androgenowe. W takich sytuacjach leczenie jest procesem długotrwałym i nie zawsze przynoszącym poprawę, dlatego w celu poprawy samooceny, poleca się stosowanie doraźnych zagęszczaczy do włosów.

Nowoczesne techniki w dziedzinie kosmetyki i fryzjerstwa pozwalają na łatwe i szybkie dodanie objętości włosom przerzedzonym i rzadkim. Nanotechnologia stosowana np. w preparatach Dr Hair (http://drhair.pl/) opiera się na wykorzystaniu mikrowłókien, czyli maleńkich cząsteczek zbudowanych z cząsteczek keratyny, które po nałożeniu na włosy bardzo mocno wczepiają się w ich strukturę, zagęszczając je. Aby dodać włosom objętości wystarczy zaaplikować środek na włosy oraz dokładnie i równomiernie go wklepać. Skład kosmetyku jest prosty, dzięki czemu efekt jego działania zapewnia naturalny i zdrowy wygląd włosów oraz nie stwarza efektu sztywnej lub sklejonej fryzury. Połączenie drobinek z włosami jest na tyle mocne, że nie jest konieczne dodatkowe utrwalanie lakierem, choć jest polecane, jeśli fryzura tego wymaga.

Włosy można dowolnie modelować bez obaw o usunięcie z nich preparatu. Warto podkreślić fakt, iż środek pozostaje na włosach nawet podczas ekspozycji na deszcz, śnieg czy wiatr. Nie należy również obawiać się o uszkodzenie włosów – kosmetyk jest lekki i ich nie obciąża, a w celu zmycia go wystarczy użyć zwykłego szamponu. Innowacyjna formuła Dr Hair pozwala także na precyzyjne dopasowanie kolorystyczne produktu do koloru włosów, co jeszcze bardziej podkreśla naturalność efektu końcowego zagęszczenia fryzury.

Related Articles

0 Comment